Запобігання і протидія корупції

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції в управлінні освіти, визначена на підставі пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 04 вересня 2013 року № 706 «Питання запобігання та виявлення корупції» та відповідно до Типового положення про уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженого наказом Національного Агентства з питань запобігання корупції від 17.03.2020 № 102/20. Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення  корупції в управлінні освіти визначено

Степенко Тамару Леонідівнуначальника відділу дошкільної освіти

Графік роботи уповноваженої особи:

понеділок – четвер – 8.00-17.00

п’ятниця – 8.00-15.45

Телефон: (044) 426 48 68

Що саме потрібно зробити для того, щоб запобігти або врегулювати конфлікт інтересів

Крок 1. Впевніться в тому, що ви дійсно не маєте конфлікт інтересів.

Якщо ви не впевнені в тому чи є у вас конфлікт інтересів, ви можете звернутися до НАЗК за отриманням роз’яснення: https://bit.ly/3v79Xib.

Важливо: отримати роз’яснення можуть саме особи, які мають сумніви щодо наявності в них конфлікту інтересів.

Щоб отримати якнайбільш чітке роз’яснення у зверненні потрібно зазначити таку інформацію: • зміст ваших повноважень;

  • зміст приватного інтересу та ситуації (дії/рішення), стосовно якої (яких) у вас є сумніви щодо наявності конфлікту інтересів;
  • документи, які підтверджують інформацію, вказану вище.

Після того, як ви отримаєте підтвердження від НАЗК про те, що у вас немає конфлікту інтересів, ви можете продовжувати виконувати свої службові повноваження без вжиття додаткових заходів. Якщо НАЗК підтвердить наявність конфлікту інтересів, дивіться крок два.

Крок 2. Повідомте свого керівника про те, що у вас є реальний чи потенційний конфлікт інтересів до кінця наступного робочого дня від моменту, коли ви дізналися про конфлікт.

Якщо ви перебуваєте на посаді, яка не передбачає наявність безпосереднього керівника (наприклад, міський чи сільський голова), про конфлікт інтересів потрібно повідомити визначений законодавством орган або НАЗК. Якщо ж ви входите до складу колегіального органу й під час виконання відповідних обов’язків у вас виник конфлікт інтересів, ви зобов’язані про це повідомити колегіальний орган.

Крок 3. Для того, щоби повідомити про конфлікт інтересів свого керівника або НАЗК, скористайтеся зразками.

У законодавстві не зазначено, у якій саме формі необхідно повідомляти про конфлікт інтересів. Проте НАЗК рекомендує повідомляти про реальний/потенційний конфлікт інтересів у письмовій формі з реєстрацією документа відповідно до існуючої системи діловодства.

Якщо ви повідомляєте про конфлікт інтересів безпосереднього керівника, скористайтеся формою за посиланням.

Якщо ваша посада не передбачає наявності безпосереднього керівника, використайте цю форму повідомлення до НАЗК.

Крок 4. Передайте повідомлення керівнику або надішліть його до НАЗК.

Якщо вам потрібно повідомити НАЗК про конфлікт інтересів, надішліть поштовий лист на адресу бульв. Дружби Народів, 28, м. Київ, 01103. Зверніть увагу, що публічні особи, на яких поширюються обмеження щодо конфлікту інтересів, повинні дотримуватися чотирьох обов’язкових правил: • вживати всі заходи, щоби не допустити виникнення реального та потенційного конфлікту інтересів; • повідомляти про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів; • не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; • вживати заходи, щоби врегулювати реальний чи потенційний конфлікт інтересів. Докладніше про конфлікт інтересів можна прочитати за посиланням: https://bit.ly/3van0PJ

Зразок  повідомлення про корупцію : ПОВІДОМЛЕННЯ