Робота з молодими спеціалістами – пріоритетна ланка методичної роботи

На базі закладу дошкільної освіти №607 відбулось засідання Школи педагогічної майстерності для молодих спеціалістів вихователів- методистів ЗДО Оболонського району, міста Києва на тему:  «Фахове зростання молодих спеціалістів вихователів-методистів з напрямків контролю освітнього процесу та впровадження нових освітніх програм  в закладах дошкільної освіти»

            Присутніх привітала директор Левицька Оксана Анатоліївна, яка ознайомила  з планом засідання та побажала плідної праці та гарних вражень.

Вихователь-методист Хіміч Тетяна Валентинівна  в ході презентації   розповіла про  етапи підготовки до такої  найбільш глибокої та поширеної форми контролю в ЗДО  як тематична перевірка освітнього процесу, надала рекомендації щодо   складання довідки, особливостей її структури і змісту.  

            У  ході обговорення учасники визначили, що  за своїм характером контроль має бути допоміжним, а не каральним. Присутність вихователя-методиста не має негативно позначатися на якості роботи та настрою вихователів, порушувати звичайного життя дітей у групі тощо.

Засідання  продовжила вихователь старшої групи «Капітошка» Черниш Віта Василівна, яка презентувала власний  досвід впровадження освітньої  програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» .

Реалізація вимог цієї програми  передбачає застосування вихователями   діяльнісного підходу, врахування специфічних видів дитячої діяльності, забезпечує формування психологічної зрілості, життєвих компетентностей і готовності до систематичного навчання в Новій українській школі старшого дошкільника.

На наступному етапі вихователі-методисти взяли участь у практичній діяльності, яку провели вихователі старшої групи «Калинонька» Глєбова Тетяна Павлівна та Дубас Катерина Іванівна. Всі мали змогу опинитись у ролі дітей та відчути на собі всі ті  особливості діяльнісного підходу у роботі з дошкільниками, які рекомендує освітня програма «Впевнений старт».

Нарівні з усіма, активними учасниками   діяльності  були  методисти НМЦ УО  Оболонської РДА Циганок Анджела Михайлівна та Степанішина Наталія Вікторівна.

Насамкінець,вихователь Котляр Людмила Миколаївна провела для всіх майстер-клас з техніки «декупаж».

Вихователі-методисти  надали  позитивну оцінку проведеному заходу, який сприяв їх фаховому зростанню і залишив приємні враження і спогади.